Az adományozás tízparancsolata
-
Tiszteld is azt, akinek segíteni kívánsz! Azt add, küldd, amit magad is szívesen fogadnál!
-
Válaszd ki, kinek akarsz segíteni (gyermek, beteg, szegény sorsú) és keress olyan
szervezetet, programot, amely célirányosan értük dolgozik! Ha jónak látod, keresd fel és kérd meg őket segítsenek neked segíteni!
-
Ha pénzt küldesz, megjegyzésben írd le, milyen célra küldöd (Jó tudni egy rászorulónak minden forint számít, nem kell nagy összeg ahhoz, hogy nagy változásokat hozz valaki életében! )
-
Ha ruhaneműt küldesz, az legyen még használható, sérülésmentes, tehát ne lyukas, gomb nélküli), évszakhoz illő és mindenképpen tiszta!
-
Ha játékot adsz, az legyen tiszta, ép, működőképes! Nem kérjük, hogy új, csak méltó legyen!
-
Ha felesleges a bútorod van, készülj fel rá, hogy a tárolási (raktár bérlése, fenntartása), vagy szállítási nehézségek (benzin, amortizáció) miatt nem biztos, hogy a szeretetszolgálatok elmennek érte!
-
Ne lomtalanításra használd a szeretetszolgálatokat!
-
A rászorulóknak az év minden szakában szükségük van támogatásra, nem csak az ünnepek táján. ( Tanszerekkel, tartós élelmiszerrel, ruhaneművel, csecsemőápolási szerekkel mindig sokat lehet segíteni! )
-
Egy ember nem oldja meg mindenki problémáját, de egy-egy személy vagy család felé elköteleződve, egy év alatt sok fájdalmat tud enyhíteni. Kötelezd el magad egy cél csoport/ személy / család felé, és keresd a támogatásuk lehetőségét!
-
Nem magánszemély adományáról kérhet adóigazolást is. Érdeklődj a támogatott szervezet menedzsmentjénél ennek lehetőségérő!
|